Sestdien korim Ogre jubilejas koncerts

Sestdien, 4. novembrī 16.00 aicinām uz Ogres novada Kultūras centra (ONKC) jauktā kora Ogre 45 gadu jubilejas koncertu. Koncerta viesi Rīgas Latviešu biedrības sieviešu koris Ausma.

Jauktais koris Ogre dibināts 1972. gada septembrī. Mākslinieciskais vadītājs Jānis Zirnis, kormeistari Ineta Balode un Jānis Kokins. Kora prezidents Andris Lapsa.

1972. gada septembrī, Lielo Dziedāšanas svētku gaidās, tolaik modernajā vieglās rūpniecības uzņēmumā, pēc kombināta mākslinieciskās daļas vadītāja Gunāra Freidenfelda un diriģentu Maijas Rožlapas un Romualda Gibnera iniciatīvas dzima jauns pašdarbības kolektīvs – trikotāžas kombināta jauktais koris. Koris tika dibināts ar vienu mērķi – tikt uz Dziesmu svētku simtgades svinībām Rīgā, 1973. gada jūlijā. Pirmā diriģenta Romualda Gibnera vadībā jaunais kolektīvs savu uzstādīto mērķi arī sasniedza. Ar 1974./1975. g. kora vadību pārņēma kora tagadējais mākslinieciskais vadītājs Jānis Zirnis.

Kora repertuārs ir vispusīgs – no dažādu laikmetu un tautu klasiskās, garīgās un tautas mūzikas līdz mūsdienu populārajai mūzikai. Pateicoties Jāņa Zirņa izcilajam džezmeņa talantam un izdaudzinātajam mūzikas ritma izjūtas nervam – koris apgūst pat džeza mūzikas izpildīšanu.

Bez dalības dažādos Latvijas pasākumos, koris Ogre piedalās dažādos starptautiskos koru konkursos. Koris Ogre ir vienīgais no Latvijas koriem, kas piedalījies visos Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētkos, kuru dibinātājs un idejiskais tēvs ir Imants Kokars.

 

Korim Ogre 45!

4. novembris 16.00

Ogres novada Kultūras centra Mazā zāle

 

 

 

Informāciju sagatavoja Dace Tribocka, Ogres novada Kultūras centra Attīstības plānošanas un projektu nodaļas vadītāja

Comments are closed